کاربرد پوکه معدنی چیست

اینکه پوکه معدنی چیست، باید گفت این ماده از فعالیت آتشفشان می باشد که در انواع و سایزهای مختلف تولید می گردد و کاربرد های زیادی در صنعت، مشاورزی و .. دارد. پوکه معدنی حاصل این سنگ ها شباهت های زیادی دارند.

آنها هر دو سنگ های آتشفشانی (اغلب pyroclastic) و آنها حاوی vesicules.Vesicules در پوکه معدنی معمولا کوچکتر و بی نظیر می باشد.

کاربرد پوکه معدنی چیست?

پمیک یک ماده بسیار سبک وزن است که معمولا در آب شناور می شود. Scoria وزن سبک است، پوکه معدنی چیستاما در آب فرو می رود. ویجت های آن می تواند بسیار بزرگتر از حنجره در پماس هستند.

این است که اغلب به عنوان پمسیس شیشه ای است. سنگ تازه ممکن است به طور مشخص سیاه و سفید و براق است. مواد قدیمی تر به علت اکسید شده آهن، خنثی و قهوه ای و حتی قرمز هستند.

این شامل آهن بیشتری است (که رنگ سیاه را به سنگ تازه وارد می کند) نسبت به پماس متوسط ​​که حاوی فلزات قلیایی بیشتری است (پتاسیم، سدیم).

پوکه معدنی چطور به وجود می آید؟

Vesicules در داخل scoria (و همچنین در pumice نیز) هنگامی شکل می گیرد که گازهای آتشفشانی از ماگما آزاد شوند.

آنها به دلیل کاهش فشار به دلیل کاهش فشار ماگما حرکت می کنند (حلالیت گازها در مایعات بستگی به فشار دارد – فشار بالاتر به معنای حلالیت بهتر است).

ماگما مافی کم چسبناک تر از ماگما فلزی است. به همین دلیل حباب های گاز می توانند آزادانه حرکت کنند و به یکدیگر متصل شوند و آبزیون های بزرگتر را تشکیل دهند.

حبابهایی که در ماگما فلکس شکل میگیرند نیز نمیتوانند حرکت کنند. از این رو، منافذ بسیار بیشتری در پماس وجود دارد تا در scoria و کوچکتر هستند.

هر دو جریان گدازه (به ویژه قسمت بالایی آن) و قطعات پری کلاستاتی می توانند زخمی شوند،  اما معمولا این دومین است که اصطلاح “اسکوریا” با آن ارتباط دارد. حتی به نظر می رسد گاهی اوقات اصطلاحات “لیدیلی” و “اسکوریا” هم قابل تعویض هستند.

نحوه تولید پوکه معدنی؟

معمولا مخروطهای آتشفشانی کوچک یکپارچه معمولا به عنوان مخروط های اسکوریا (یا سیلندر) شناخته می شوند. به راحتی می توان نتیجه گیری کرد که این مواد قطعه ای این مخروط ها عمدتا ساخته شده از Scoria است. این نتیجه کاملا اشتباه نیست، در واقع واقعا Scoria است، اما نه به دلیل آن است که fragmental است.

پوکه معدنی چیست این اسکوریا است؛ زیرا ویسکولی است.

Scoria به عنوان یک ماده پری کلاستی (تفرا) معمولا دارای اندازه لازولی (۲-۶۴ میلی متر) است  که بزرگتر از خاکستر آتشفشانی است و کوچکتر از بلوک ها و بمب های آتشفشانی است.

پوکه معدنی چیست

یک نمونه از Scoria از Etna، سیسیلی.

پوکه معدنی چیست

Lapilli scoriaceous کوچک از Cumbre Vieja، La Palma، جزایر قناری.

نمونه هایی از تانریف و اتنا (بالا) به نظر می رسد مانند scoria کلاسیک،

اما این lapilli کوچک در اینجا در واقع واقعی تر است. آنها بسیار مشکوک و حشیش نیستند، پوکه معدنی چیست اما این به این معنی است که لپیدی ها به طور ناگهانی به نظر می رسند.

 

دو نمونه فوق نادر و یا غیر معمول نیستند، اما هنوز هم به طور خاص در خارج از بسیاری از نامزدها انتخاب شده اند

تا ماهیت بسیار حسی از “scoria واقعی” را نشان دهند. عرض ۶ سانتی متر

پوکه معدنی چیست
پمیک در بسیاری از موارد سنگ مشابه است،

اما عموما سبکتر و سبکتر است. سانتورینی، یونان عرض ۴ سانتی متر.

پوکه معدنی چیست
مخروط اسکوریا در بالای جزیره هاوایی بیش از ۴۰۰۰،

متر از سطح دریا مخروط اسکوریا یک آتشفشان یکپارچه کوچک است که معمولا در کنار یک آتشفشان بزرگ قرار دارد.


جهت خرید پوکه معدنی با مناسب ترین قیمت با ما تماس بگیرید.
مدیر فروش:مهندس فلاح
شماره موبایل: ۰۹۱۸۳۱۰۷۳۰۰

You may also like...

09148525185