تصفیه خانه وکار برد پوکه معدنی

تصفیه خانه وکار برد پوکه معدنیReviewed by Fallah on Mar 6Rating:

کاربرد پوکه معدنی در تصفیه خانه های آب و فاضلاب

تصفیه خانه های جنوب شهر تهران با همکاری پوکه معدنی پومیس قروه و تامین پوکه معدنی

جمع آوری کردن و انتقال دادن فاضلاب های خانگی نه تنها از آلودگی های منابع آب زیرزمینی و محیط زیست جلوگیری می کند، بلکه تصفیه آن منافع اقتصادی بسیار ارزش مندی را به دنبال دارد

بی تردید مهم ترین ویژگی و مزیت تصفیه فاضلاب، تولید پسآب است که می تواند برای آبیاری زمین های کشاورزی و فضای سبز مورد استفاده قرار بگیرد و یا به منظور تغذیه مصنوعی آبخوان ها در دشت های بحرانی مصرف شود. علاوه بر این، گاز متان حاصل از فرآیند تصفیه فاضلاب در تولید برق مورد بهره برداری قرار می گیرد.

یکی دیگر از موارد استفاده فاضلاب تصفیه شده، تولید کمپوست ها و کود های کشاورزی از لجن فرآوری شده است که در اصلاح و بهسازی خاک و افزایش حاصلخیزی آن بسیار موثر و پر خاصیت خواهد بود.

برای آشنایی با فرآیند علمی تصفیه فاضلاب و تولیدات حاصل از آن، نحوه تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه را مرور خواهیم کرد.

نحوه تولید و فرآوری لجن

در تصفیه خانه های فاضلاب در دو بخش لجن ها از فاضلاب جدا میشود، سپس تغلیظ و پس از فرآیند تثبیت در هاضم ها و تولید گاز متان، آبگیری و در محل دپوی لجن جمع آوری می شود.

در تصفیه خانه فاضلاب جنوب شهر تهران در دو بخش لجن ها از فاضلاب اصلی جدا شده، سپس تغلیظ و پس از فرآیند تثبیت در هاضم ها و تولید گاز متان، آبگیری و در محل دپوی لجن جمع آوری می شود. لجن تولیدی در هر بخش به شرح زیر فرآوری می شود:

۱- فرآوری لجن اولیه: لجن اولیه لجنی است که به طور فیزیکی با کاهش سرعت فاضلاب در تانک های ته نشینی اولیه، ته نشین می شود و پس از جمع آوری توسط پمپ به تغلیظ کننده ثقلی منتقل می گردد. و از آنجا پس از تغلیظ جهت هضم بی هوازی وارد هاضم ها می شود.

۲- فراوری لجن ثانویه: بخش عمده ای از لجن بیولوژیکی که در حوض های ته نشینی ثانویه، ته نشین می شود به عنوان لجن فعال برگشتی وارد حوض هوادهی شده و بخش دیگر به عنوان لجن مازاد جهت تغلیظ وارد واحدهای تغلیظ کننده مکانیکی و پس از تغلیظ وارد هاضم های بی هوازی می شود.لجن در هاضم های بیهوازی در دمای بین ۳۸٫۵ تا ۳۹٫۵ درجه سانتیگراد و پس از طی مدت ماند ۱۸ تا ۲۲ شبانه روز به صورت بی هوازی تثبیت (مواد آلی آن کاهش پیدا می کند) و گاز متان در بالای هاضم جمع آوری و پس از شیرین سازی (سولفورزدایی) جهت نگهداری وارد مخازن ذخیره گاز و از آنجا به مصرف واحدهای تولید برق و حرارت می رسد.

لجن هضم شده پس از خروج از هاضم ها توسط دستگاه های آبگیری تحت فشار جک های هیدورلیکی بخشی از رطوبت خود را از دست داده و آماده فرآوری بعدی به منظور آماده سازی جهت استفاده به عنوان کود کشاورزی می گردد.در خصوص نحوه مدیریت لجن و دفع یا استفاده مجدد از این لجن پروژه ای مطالعاتی برای اولین بار در کشور در دست انجام است تا مشخص شود از میان گزینه های مختلف سوزاندن، کمپوست، استفاده در زمین و مصارف دیگر کدامیک از نظر بهداشتی، زیست محیطی، اقتصادی و… قابل استفاده و بهره برداری خواهد بود.

پوکه معدنی قروه به علت تخلخل بالا و خواص معدنی ماده آتشفشانی در حوضچه های آب استفاده میشود و کاربرد اصلی تصفیه آب در تصفیه خانه ها را به عهده دارد نوع سایز بندی که در تصفیه خانه می بایست به کاربرده شود دانه بندی ۱۰-۳۰ / ۲۰-۴۰/ یا پوکه پرتقالی به اشکال نامنظم می باشد . معمولا پوکه معدنی که در تصفیه خانه کاربرد دارد باید دو بار سرند شده باشد بدون ریز دانه های پودری که عمل تصفیه و انتقال به مخازن را به خوبی انجام دهد .

برای سفارش پوکه معدنی در کمترین زمان با ما تماس بگیرید:

۰۹۱۸۳۱۰۷۳۰۰ پوکه معدنی پومیس قروه

You may also like...

09148525185