معدن پوکه معدنی قروه از استخراج تا مصرف

معدن پوکه معدنی قروه از استخراج تا مصرفReviewed by فلاح on Mar 17Rating: 5.0معدن پوکه معدنی قروه از استخراج تا مصرفمعدن پوکه معدنی قروه در شهرستان قروه بر خلاف نقاط دیگر ایران بسیار به وفور یافت میشود و با کیفیت ترین و سبک ترین پوکه ایران را داراست که به خاطر وفور این ماده معدنی در این شهرستان قیمت بسیار پایین تر نیز داراست .

معدن پوکه معدنی قروه در شهرستان قروه بر خلاف نقاط دیگر ایران بسیار به وفور یافت میشود و با کیفیت ترین و سبک ترین پوکه ایران را داراست که به خاطر وفور این ماده معدنی در این شهرستان قیمت بسیار پایین تر نیز داراست .

پوکه معدنی چیست? وقتی گدازه های آتشفشان به وسیله گاز های زیر زمین به سرعت سرد میشوند گاز درون مواد نفوذ میکند و حالت متخلخل و سوراخ سوراخی را ایجاد میکند که نمونه بارز این نوع ماده معدنی همان سنگ پا است که تماما از معدن پوکه معدنی استخراج میشود .

مراحل استخراج پوکه

استخراج پوکه معدنی قروه
پوکه در مناطق آتشفشانی قروه کردستان از منابع و ذخایر عظیمی به لطف پروردگار برخوردار است، تصویر ذیل نمونه ای از معدن پوکه معدنی قروه یا اسکریا می‌باشد. قروه دارای ۲۰ معدن فعال با ذخایر فوق العاده در حال تولید و فرآوری این ماده معدنی ارزشمند می‌باشد. فرآوری پوکه در معادن قروه سلسله مراتبی را طی می نماید تا به مرحله دانه بندی و سرند انواع پوکه معدنی قروه برسد و پس از فرآوری، بارگیری پوکه از معادن قروه به تناسب نوع سایز بندی و نوع کیفیت دپو شده، انجام شده و به سراسر کشور صادر می‌گردد.

مراحل استخراج به شرح ذیل میباشد :

۱_باطله برداری :جهت.استخراج پوکه معدنی ابتدا عملیات باطله برداری و تسطیح انجام میشود و در صورتی که ممکن.باشد پله بندی نیز انجام میشود .

معدن پوکه معدنی۲- برداشت از معدن پوکه معدنی به وسیله بلدوزر ،بیل مکانیکی و لودر انجام میشود و از سینه کار معدن داخل کامیون ها ریخته میشود و به قسمت سرن ها انتقال داده میشود که دانه بندی شود.

معدن پوکه معدنی فلاح پومیس۳-مرحله اخر دانه بندی پوکه است که کامیون ها از سینه کار پوکه را داخل سرن ها میریزند و سایز های مختلف پوکه از هم جدا میشود که عبارت است از پوکه معدنی بادامی سایز ۲۰ تا ۳۰ میلیمتر ، فندوقی سایز ۱۰ الی ۲۰ میلیمتر، نخودی ۵الی ۱۰میلیمتر ،عدسی ۳الی ۶ میلیمتر ،ماسه ای یا نرمه پوکه ۰الی ۳ میلیمتر میباشد  و باز در داخل کامیون بارگیری میشود و به تمام نقاط ایران از طریق معدن پوکه معدنی فلاح ارسال میشود .

تشخیص کیفیت پوکه معدنی

شهرستان قروه داری ۲۰ عدد معدن پوکه معدنی فعال میباشد که هر کدام کیفیت به خصوصی دارند عده ای بر این باور هستند که بهترین پوکه معدنی پوکه ای است.که سیاه تر است اما شاخص کیفیت پوکه وزن مخصوص آن است هرچه سبکتر و متخلخل باشد  کیفیت بالاتری دارد بهترین پوکه معدنی وزن مخصوص ۵۰۰ الی ۵۵۰ کیلوگرم در هر متر مکعب دارد پوکه هایی با وزن ۷۰۰ الی ۷۵۰ و ۸۵۰ کیلوگرم هم وجود دارد که عده ای افراد سودجو این پوکه های سنگین وزن را به عنوان پوکه درجه یک به مشتری معرفی میکنند و پوکه بی کیفیت را به مشتری میفروشند این پوکه ها قیمت ارزان تری دارند اما به هیچ عنوان کیفیت مناسبی ندارند

 

You may also like...

09148525185