• دسته‌بندی نشده

مزایای بلوک پوکه ای یا اسکوریا

مزایای بلوک پوکه ای یا اسکوریاReviewed by Fallah on Nov 8Rating:

مزایای بلوک پوکه ای

توضیحاتی درباره مزایای استفاده از بلوک پوکه ای یا بلوک سبک یا همان بلوک لیکا

۱- کاهش وزن دیوار بلوک پوکه ای :

کم شدن قابل توجه وزن دیوار(هر دانه بلوک به ابعاد ۱۰*۱۷*۳۷ حدودا ۲٫۸ تا ۳ کیلوگرم وزن دارد).وزن مخصوص بلوک های سبک مورد استفاده در این نوع بلوکها ۱۳۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.
مطابق بند ۶-۲-۲-۵ مبحث ۶ مقررات ملی ساختمان(بارهای وارده بر ساختمان) درصورتیکه وزن هر یک متر مربع سطح تیغه ها از ۱۵۰ کیلوگرم بر متر مربع بیشتر شود، باید اثر موضعی بار تیغه ها بطور جداگانه در طراحی کف ها منظور داشت. پس استفاده از بلوک های سفالی هزینه های بیشتری را در مصرف آهن آلات اسکلت ساختمان در پی خواهد داشت.

۲- حمل و جابجایی آسان بلوک پوکه ای :

۲- سرعت و راحتی در حمل و اجرا به علت وزن سبک و ابعاد بزرگتر این نوع بلوک نسبت به نمونه سفالی.(سرعت اجرا نسبت به بلوک سفالی حدودا ۲ برابر می شود . در نتیجه هزینه های دیگر مربوط به دستمزد اجرا کاهش قابل ملاحظه ای پیدا خواهد کرد).

۳- اجرا آسان بلوک پوکه ای :

۳- اسان بودن در اجرا و کم شدن هزینه های نازک کاری.( احتیاج به پلاسترکاری و لایه گچ خاک زیرین نمی باشد.).نصب پنلهای ساندویچی احتیاج به استاد کار ماهر و با تجربه که دقت بالا حین نصب پنلها جهت جلوگیری از اعوجاج را دارد.

۴- عایق حرارت بودن بلوک پوکه ای :

کاهش چشمگیر میزان تبادل حرارتی و برودتی(به دلیل وجود خاصیت طبیعی موجود در پوکه معدنی فلاح. این نوع بلوک ها عایق فوق العاده گرما و همچنین سرما می باشد) ضریب هدایت حرارتی این بلوک برابر با W/m c 0.44 و برای بلوک سفالی برابر با W/m c 1.35 می باشد.بلوک سفالی به هیچ وجه عایق گرما و سرما نیست.

۵- عایق صدا بودن بلوک پوکه ای :

کاهش ضریب انتقال صوت. به خاطر دارا بودن بافت متخلخل پوکه معدنی قروه(ماده اصلی شکل دهنده بتن سبک)، این نوع بلوک پوکه ای عایق مناسب برای صوت می باشد. میزان افت صوتی در این نوع بلوک ۴۸ دسیبل می باشد که حداقل الزامات مقررات ملی ساختمان را برآورده می نماید .

۶- محکم بودن بلوک پوکه ای :

پرت اندک و کم مصالح حتی کمتر از بلوک سفالی. بتن سبکی که در این نوع بلوک از آن استفاده می شود، دارای مقاومت فشاری ۱۰۵ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

۷- قابلیت میخ خوری بلوک پوکه ای :

قابلیت میخ خوری و گیرش پیچ و رولپلاک. بلوک های سفالی به دلیل ترد بودن به هیچ عنوان قابلیت میخ خوری و سوراخ کاری ندارد.

۸- مقاوم در برابر آتش سوزی بلوک پوکه ای :

مقاومت بلوک در برابر گرما و آتش سوزی.پنلهای ساندویچی در مقابل آتش سوزی ضعیف عمل می نمایند.

۹- قابلیت تراش خوردن بلوک پوکه ای :

امکان تراش دادن آسان انواع سطوح مختلف در مدت زمان کوتاهی جهت اجراء تاسیسات برقی ومکانیکی.

۱۰- تولید بلوک پوکه ای در تمامی فصول سال:

۱۰- ساخت و ارائه در کوتاه ترین زمان ممکن و در تمامی فصل های سال (به دلیل قطع گاز کوره آجرپزی در زمستان، همچنین در صورت بارانی بودن هوا امکان تولید بلوکه سفالی وجود ندارد و قیمت آن افزایش قابل ملاحضه ای دارد).

چکیده مزایای بلوک پوکه ای :

نتیجه گیری : با توجه به اینکه بلوک های سبک تیغه ای (بلوک پوکه معدنی) حداقل الزامات آیین نامه ها و مقررات ملی ساختمان را برآورده کرده و قیمت کمتری نسبت به بلوکه های سفالی و پنلهای ساندویچی دارند بنابراین استفاده از (بلوک پوکه معدنی) باعث افزایش سرعت کار و صرفه جویی در هزینه های اجرا یی سازه می شود.در ضمن باعث کاهش اتلاف انرژی میشود که این خود کاهش هزینه های آتی را در پی خواهد داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر ومشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:۰۹۱۸۶۶۹۸۴۹۹ مهندس فلاح

You may also like...

09148525185