• دسته‌بندی نشده

فواید استفاده از سنگ پا

فواید استفاده از سنگ پاReviewed by Fallah on Sep 8Rating:

فواید استفاده از سنگ پا

استفاده از سنگ‌پا پدیده‌ای جدید نبوده. در دوران قرون وسطی ابتدا در رم و سپس درخاورمیانه مردم به استفاده از این نوع سنگ رو آوردند. امروز از سنگ‌پا در درجه اول برای زدودن بافت‌ و سلول‌های مرده و به عنوان یک لایه‌بردار مفید در پاشنه پا استفاده می‌شود.
دیگر فواید استفاده از سنگ پا این بوده که چرک پا را تمیز می‌کند و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا برطرف می‌شود. همچنین جهت برخی انواع سردرد و اکثر بیماری‌های مغزی بسیار سودمند است، به خاطر اینکه ماده را از قسمت‌های بالا‌تر به سمت قسمت‌های پایین بدن می‌کشاند و اگر سنگ پا خشن‌تر (سنگ پای قروه) باشد جذب ماده زیاد‌تر است. سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.
اگر دوست دارید پاهای زیبایی داشته باشید توصیه می‌شود حداقل دوبار در هفته و بهتر است شب‌هنگام از سنگ‌پا استفاده کنید تا بعد از سنگ‌پا کشیدن پوست پا بتواند استراحت کند.

فواید استفاده از سنگ پا

 

فواید استفاده از سنگ پا

فواید استفاده از سنگ پا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هشدار:

حتما از سنک پای مخصوص و تمیز استفاده کنید و آن را در معرض آلودگی قرار ندهید. زیرا ممکن است خراش‌ در کف پا ایجاد شده و باعث انتقال میکروب شود. حتما بعد از استفاده از سنگ پا آن را با برسی شست وشو دهید تا خلل و فرج آن کاملا تمیز شود و آن را در محیط خشک نگه دارید زیرا محیط مرطوب باعث جمع شدن انواع مخمر و قارچ‌ها و استفاده از آن باعث آلودگی و انتقال بیماری به کف پای انسان می‌شود. پس تمیز و خشک کردن سنگ پا بعد از هر بار استفاده الزامی است.
هشدار: در بعضی از موارد مانند بیماری پسوریازیس استفاده از سنگ پا می‌تواند موجب تشدید بیماری شود بنابراین توصیه می‌شود افراد قبل از استفاده به یک پزشک متخصص مراجعه کنند، این دسته از افراد می‌توانند از ترکیبات کراتولیتیک که باعث نرم شدن لایه‌های کلفت شاخی کف پا می‌شود، استفاده کنند.

فواید استفاده از سنگ پا

تنظیم انسولین قندخون

فواید استفاده از سنگ پا تنظیم انسولین خون

فواید استفاده از سنگ پا تنظیم انسولین خون

آیا می‌دانستید که بیشترین مقدارانسولین در پاشنه پاست، کسانی که دچار دیابت نوع ۲ هستند، اگر روزانه به مدت ۱۰دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهدشد. همچنین این عمل باعث چربی سوزی بیشتر و بهتر تناسب اندام خواهد شد، در بیماران دیابتی که در نیمه تحتانی بدن پا‌ها خون رسانی به طرز صحیح انجام نمی‌شود و ممکن است که فرد دچار مشکلات نظیر ترک کف پا و امثالهم بشود. در واقع استفاده از سنگ پا موجب بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طریق به دیابتی‌ها کمک کند.

فواید استفاده از سنگ پا

 

You may also like...

09148525185